Street workout we własnym ogrodzie – czemu nie?

Street workout to obecnie jedna z najpopularniejszych form treningu kalistycznego, która potrafi przyczynić się nie tylko do wyrzeźbienia naszej sylwetki, ale także potrafi sprawić, że szybko odzyskamy siły i energię do działania. Street workout z pewnością jest jednym z bardziej wyjątkowych rodzajów treningów, a posiadacze ogrodów, mogą zaaranżować sobie w nim wszystko co niezbędne, by poświęcić się tej aktywności fizycznej, nawet nie wychodząc z domu! Wobec tego, jak przygotować przestrzeń ogrodową do street workout?

Street workout w ogrodzie? Zaplanuj sobie przestrzeń!

Posiadacze domu z ogrodem z pewnością doceniają sobie cały szereg korzyści, jaki płynie z posiadania dodatkowej przestrzeni wokół domu. Nie da się bowiem ukryć, że daje ona często absolutnie nieograniczone możliwości pod względem aranżacji. Miłośnicy kalisteniki i samego street workout mogą więc bez większych obaw poświęcić czas i energię na to, by wykreować sobie idealne warunki do treningu na świeżym powietrzu. Z pewnością potrzebny im będzie drążek ogrodowy, jednak zanim wybiorą się oni na zakupy, to warto, by poświęcili chwilę czasu na przygotowanie swojej własnej przestrzeni treningowej. Wybierzmy takie miejsce w ogrodzie, które:

  • gwarantuje nam odpowiednio dużą ilość przestrzeni;
  • jest pozbawione przeszkód w postaci konarów drzew czy pni;
  • nie jest miejscem przeznaczonym do rekreacji i wypoczynku.

Street workout to trening, który pozwoli nam wypracować wytrzymałość własnych mięśni, a także skutecznie poprawi naszą koordynację ruchową. Im więcej przestrzeni sobie zagwarantujemy, tym lepiej dla nas samych, gdyż nie będziemy musieli kontrolować każdego ruchu i bać się o to, że podczas treningu możemy się uderzyć i nabawić poważnej kontuzji.

Street workout we własnym ogrodzie- co będzie nam potrzebne?

Street workout we własnym ogrodzie z pewnością daje nam ogromną swobodę i co najważniejsze spokój. Możemy ćwiczyć, próbować nowych form kalisteniki i cieszyć się czasem spędzonym na świeżym powietrzu bez zbędnych przeszkód i utrudnień. Dodatkowo możemy swoją pełną uwagę skupić tylko i wyłącznie na wykonywaniu ćwiczeń, gdyż nikt nie będzie na nas spoglądał i nam przeszkadzał. Do zaplanowania i wykonywania treningu street workout we własnym ogrodzie nie będzie nam zbyt wiele potrzebne. W pierwszej kolejności wystarczy wyposażyć się w drążek do ćwiczeń. Ten gadżet możemy nabyć praktycznie w każdym sklepie z akcesoriami i przyrządami do treningów kalistenicznych. Drabinka do ćwiczeń może być także zakupiona w praktycznie każdym sklepie z akcesoriami do ogrodu. Pamiętajmy jednak o tym, by wybierać ją rozsądnie. Zwróćmy uwagę szczególnie na to, by:

  • drabinka do ćwiczeń wykonana była z solidnego materiału- najlepiej ze stali nierdzewnej lub z aluminium;
  • drążek do ćwiczeń cechował się stabilnością- powinien on posiadać system mocujący go do ziemi, by nie przesuwał się on i nie poruszał w trakcie wykonywania ćwiczeń;
  • drążek ogrodowy posiadał odpowiednie wymiary i umożliwił nam tym samym swobodne trenowanie.

Z pomocą jednego drążka ogrodowego szybko i sprawnie będziemy mogli wykonać trening street workout.

Jak ćwiczyć street workout w ogrodzie?

Skoro posiadamy już w ogrodzie zamocowany drążek do ćwiczeń wówczas możemy także rozpocząć nasz trening street workout. Kalistenika jest wyjątkowo szerokim pojęciem i swoim zasięgiem obejmuje ona wiele ćwiczeń. Wobec tego zacznijmy od zapoznania się z ogólnymi zasadami street workout, a następnie skomponujmy sobie taki zestaw treningowy, który będzie dopasowany nie tylko do naszych możliwości, ale także i umiejętności. Zwykła drabinka do ćwiczeń zamocowana w naszym ogrodzie daje nam nieskończenie wiele możliwości, jednak powinniśmy umieć je wykorzystać. Zacznijmy więc od prostych i niezbyt wymagających ćwiczeń, byśmy mogli stale podnosić ich poziom i tym samym rozwijać kolejne partie mięśniowe. Street workout we własnym ogrodzie z pewnością będzie jednym z najlepszych i najbardziej produktywnych sposobów na spędzenie wolnego czasu i korzystanie ze świeżego powietrza.